Forum dyskusyjne

RE: Feminizm, niezależność, partnerstwo...c.d.

Autor: chello2   Data: 2019-03-22, 13:41:55               

Panowie tego nie dotrzegają, minimalizują. A to jest bardzo ważny zapis. Profesor Lew Starowicz jest wnikliwym i mądrym człowiekiem.

"To, czego On nie wie, a nawet się nie domyśla - że dla kobiet orgazm i satysfakcja to są zupełnie inne kategorie. Mogą się łączyć, ale nie muszą. Kobieta może mieć satysfakcję z kontaktu z partnerem łóżkowym bez orgazmu. Nie miała orgazmu, ale ma satysfakcję. Może być też tak, że ma orgazm, ale w ogóle nie czuje żadnej satysfakcji z seksu. No bo orgazm pojawił się u niej w wyniku zwykłego odruchu. Kobieta, która jest zmysłowa, reaguje po prostu na bodziec. Jeśli był bodziec w postaci pieszczoty czy ruchów członka w pochwie, to odruchowo mógł powstać orgazm, a ona wcale tego seksu nie chciała i nie ma z tego stosunku żadnej satysfakcji. Zdarzają się nawet orgazmy w trakcie gwałtu. Taki orgazm może wywołać u kobiety złość i frustrację, a nie satysfakcję.

W łagodniejszej formie - co słyszę czasem podczas sesji terapeutycznych w moim gabinecie - kobiety skarżą się na partnerów, z którymi nie są już związane emocjonalnie, ale okazjonalnie jeszcze z nimi współżyją. Nawet jeśli podczas seksu z nimi mają orgazm, nie czują już żadnej satysfakcji. Taki stosunek, nawet okraszony orgazmem, nie daje im przyjemności. Bo nie jest im dobrze z tym partnerem. Ani w łóżku, ani w życiu.

Bywają też sytuacje, w których pytanie: Dobrze ci było? może kobietę rozzłościć. Zdarza się to w przypadku partnerek, które uważają, że On powinien to po prostu wiedzieć. Czyli jeżeli ją pyta, to oznacza, że nie jest odpowiednio wnikliwy. Doświadczony, dobry kochanek nie pyta o sprawy oczywiste, więc dobrze ci było? zmniejsza jego wartość w oczach partnerki"

Tak, ale może pytać, nie z powodu swojej niskiej wartości, nie z powodu małej wiedzy ale z powodu troski.
Nie każde pytanie tego typu należy łączyć z kompleksami.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku