Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowany artykuł

RE: Mity nt. szczęścia wg profesora Czapińskiego

Autor: redcatm   Data: 2008-05-17, 10:46:21               

odpowiedź na pytanie.:

Obserwowałam kilka takich trwałych skoków nsatroju; byłam szczęśliwsza niż przedtem, tj. przedtem gdy uczęszczałam do średniej szkoły w której czułam się tłamszona i gdy zaczęłam studiować na kierunku, gdzie wiekszość przedmiotów interesowało mnie to czułam sie szczęśliwsza; to trwało około 5 lat.Czułam sie też bardzo zaopiekowana przez rodziców w tym czasie i odpowiadał mi taki brak niezależności.

Przez około 1-2 lat czułam się szczęśliwa z powodu; przeprowadzki, zakończenia 7 -letniego związku i bycia singlem.

Mój poziom szczęscia znacznie zmalał gdy chorowałam przewlekle, nie wysypiałam sie po nocach czułam się źle i przepracowana z powodu prostego powodu - nieleczonej niedoczynności tarczycy a także uciazliwej alergii To trwało około 3 lat.

Mój poziom odczuwanego szczęścia drastycznie zmalał na skutek obserwowanego cierpienia i pogorszenia się kondycji psychicznej 2 rodzica po smierci 1 i obserwowanych dysproporcji na temat wspólnego życia i intencji w relacji 1 rodzica gdy z relacji 2 znałam zupełnie cos innego i zaprzeczającego- to było duzym stresem dla mnie, samo wysłuchiwanie tych historii- to trwało około 1 roku, ale było intensywnie negatywne.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku