Forum dyskusyjne

uzależnienie od koleżanki???

Autor: COLETT   Data: 2014-04-06, 19:28:23               

Witam
jestem pierwszy raz tu na forum - poleciła mi je koleżanka. Mam nadzieję, że pomożecie mi Państwo w moim problemie.
Mam kłopot z 13 letnią córką. Alicja ma koleżankę Weronikę w tym samym wieku, chodzą do tej samej klasy, siedzą w jednej ławce. Od długiego czasu obserwuje całkowite uzależnienie Alicji od Weroniki. Nie ma dnia aby do niej nie dzwoniła, aby nie wymyślała pretekstu spotkania. Nie koleguje się z żadnymi innymi dziewczynkami - jest tylko Wera.Na moje prośby aby zaprosiła inne dziewczynki, czy poszła do kogoś - reaguje furią. Cały czas mówi, że boi się stracić Weronikę. Alicja w klasie 4 i 5 - straciła 2 bliskie koleżanki- jedna wyjechała za granice, z druga się posprzeczały i myślę, że jest to dla niej forma jakiejś traumy. Na Weronikę nic nie można powiedzieć, niczego zakazać. Alicja nawet kontroluje mi telefony sprawdzając, czy nie dzwoniłam do Wery czy do Wery rodziców..... Z kolei Weronika myślę, że traktuje ja jak normalna koleżankę - ma wokół siebie grono innych koleżanek, spotyka się z nimi, wychodzi się pobawić. Ala nie idzie nigdzie. To zawsze ona inicjuje spotkania, zabawy, telefony....
Wera tez Alicje kłamie. Była sytuacja, że mieliśmy wyjechać do znajomych. Ala oznajmiła, ze Weronika powiedziała, że do niej przyjdzie i nigdzie z nami nie jedzie. Pojechaliśmy sami. Wera nie przyszła, Ala do niej wydzwaniała - to powiedziała, że źle się czuje a po jakimś czasie wyszło na jaw , że była u innej koleżanki, Ala z kolei cały wieczór siedziała sama w domu i płakała. takich sytuacji było już kilkanaście - Alicji nic to nie daje do myślenia, ze nie jest traktowana przez Weronike fair.
Nie chodzi mi o to aby zerwała kontakt z Weronika ale żeby zaczęła spotykać się trochę z innymi dziećmi i nie była tak obsesyjnie uzależniona od tej dziewczynki.
Teraz panienki idą do gimnazjum - popdpowiedzcie Państwo proszę czy mają być w jednej klasie czy lepiej będzie jak się je rozdzieli?
Jestem już tym załamana - nie wiem co robić i jak reagować.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku