Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Wariacje wokół dziecka. Zaprzeczone aspekty adopcji, zapłodnienia spermą dawcy, in vitro, surogacji macierzyńskiej, homorodzicielstwa i aborcji
  Przeczytaj komentowany artykuł

  Autor: arkadiuszbrzask    Data: 2012-06-03, 22:08:06               Odpowiedz

  Kompeltne brednie. Szkoda wchodzić to tego portalu i czytac wiekszośc artykułó w tym komentowany. Niestety!! Współczena psychologia to kognitywistyka i różnice indywidualne oraz psychometria a nie psychoanalityczne bajki. Dziwię sie, że tarpeuta tak źle wypowiada się np o homorodzicach. Wstyd i hańba dla portalu psychologia.net.pl. Nie ma czegośc takiego jak Kompleks Edypa. Nawet współczena terapia psychodynamiczna skupia sie na poziomach rozwoju osobwości i na mechanizmach obronnych, a nie na ortodoksyjnej poezji naukowej. Ustawienia Hellingerowskie nie są nawet uzanen przez psychoterapeutów. Skąd autorzy portalu mają takich autorów piszących wyłacznie jezykiem bełkotu psychodynamiczno personalistycznego. Nie wiem. Ale szkoda tu więcej zagklądać.  • RE: Wariacje wokół dziecka. Zaprzeczone aspekty adopcji, zapłodnienia spermą dawcy, in vitro, surogacji macierzyńskiej, homorodzicielstwa i aborcji
   Przeczytaj komentowany artykuł

   Autor: voyager   Data: 2012-06-13, 11:24:55               Odpowiedz

   arkadiuszbrzask
   No cóż kolejny karierowicz, najczęściej to są słabi lekarze i kto się zwróci o poparcie to godność szybko zatracają.
   1 Powołuje się na dziadka psychologii i psycholog nie wie że nieaktualne?
   2 Psycholog nie zna badań psychologicznych mówiących iż nie ma różnic w wychowaniu potomstwa przez homo w porównaniu z hetero?
   3.Psycholog nie wie że ustawienia H. to oszustwo i nabiera się na guru katolickiego?
   4. Psycholog nie wie że psychologia zaprzeczyła syndromowi poaborcyjnemu?
   5. Psycholog nie wie że piętnuje dzieci z inwitro, gdzie jego zachowania są szkodliwe a nie inwitro.
   No cóż psychologia uważa takie zachowania za dyskryminację i nie wiem jak w polsce ale na zachodzie za szkodzenie już by był wykluczony z grona naukowego. I rzeczywiście na portalu psychologicznym non stop wręcz antypsychologia zamieszczana bardzo dziwne.   • RE: Wariacje wokół dziecka. Zaprzeczone aspekty adopcji, zapłodnienia spermą dawcy, in vitro, surogacji macierzyńskiej, homorodzicielstwa i aborcji
    Przeczytaj komentowany artykuł

    Autor: Ewa_M   Data: 2012-06-13, 16:20:25               Odpowiedz

    Bardzo dobry artykuł, porządkujący wiedzę o tym, co wydaje się oczywiste i co intuicyjnie wszyscy wiemy. Wszyscy - poza agresywnymi działaczami gejowskimi, którzy jak zwykle atakują każdego, kto napisze prawdę.    • RE: Wariacje wokół dziecka. Zaprzeczone aspekty adopcji, zapłodnienia spermą dawcy, in vitro, surogacji macierzyńskiej, homorodzicielstwa i aborcji
     Przeczytaj komentowany artykuł

     Autor: voyager   Data: 2012-06-14, 00:56:10               Odpowiedz

     Wystarczy zajżeć do wiki, aby przynajmniej znać stanowisko nauki. Wiki pewnie też gejowscy aktywiści pofałszowali ? Czy raczej mamy tu wklejanych karierowiczów i propagandę , którą psycholodzy potępiają jako szkodliwą, a później się wstydzimy przed światek, za filmy jakie robi BBC. Kawałek wiki.
     Jak wykazują badania psychologiczne, ryzyko wystąpienia homofobii zwiększa się wraz z wysokimi wynikami na skali F (faszyzm) osobowości autorytarnej ... Uczeni skupieni wokół głównego nurtu nauk społecznych podkreślają negatywny wpływ dyskryminacji prawnej na funkcjonowanie psychiczne i społeczne osób homoseksualnych. Ich zdaniem, niechęć względem prawnego uznania związków homoseksualnych prowadzi do trwałego poczucia wykluczenia i napiętnowania mniejszości seksualnych . Psychologowie aktywnie wspierają równouprawnienie osób homoseksualnych i heteroseksualnych . Swoją postawę opierają na wynikach badań, które stwierdzają brak różnic między jakością związków tworzonych przez osoby homoseksualne i heteroseksualne, zdolnością do wychowywania dzieci przez te osoby jak i brak różnic w ich zdrowiu psychicznym . Naukowcy związani z Amerykańskim Towarzystwem Socjologicznym wydali oświadczenie, w którym stwierdzają, że regulacje prawne definiujące małżeństwo jako związek jedynie kobiety i mężczyzny stanowią celową dyskryminację osób homoseksualnych i ich rodzin oraz że tego typu regulacje bazują nie na badaniach naukowych lecz na antyspołecznych uprzedzeniach . Zdaniem uczonych z Amerykańskiego Stowarzyszenia Antropologicznego nie uzasadnione jest stwierdzenie, że regulacja prawna związków homoseksualnych stanowi zagrożenie cywilizacji . Badania antropologiczne wskazują tezę przeciwną: szeroki wachlarz różnych typów rodzin, w tym rodzin opartych o związki osób tej samej płci, może przyczyniać się do stabilizacji i humanizacji społeczeństw... 15 czerwca 2006 Parlament Europejski przyjął rezolucję"w sprawie nasilenia przemocy powodowanej rasizmem i homofobią w Europie", w której wyraził poważne zaniepokojenie wzrostem nietolerancji powodowanej rasizmem, ksenofobią, antysemityzmemi homofobią w Polsce. Parlamentarzyści zagrozili też sankcjami wobec Polski . Rok później, 26 kwietnia, Parlament Europejski uchwalił kolejną rezolucję "w sprawie homofobii w Europie", w której 12 na 18 punktów dotyczyło Polski. Wezwał w niej "władze polskie do publicznego potępienia oświadczeń osób publicznych wzywających do dyskryminacji i nienawiści ze względu na orientację seksualną i do zastosowania środków przeciwko tego rodzaju wystąpieniom" .  • Mężczyzna wychowany przez lesbijki: to gwałt...
   Przeczytaj komentowany artykuł

   Autor: moonshine   Data: 2013-01-20, 22:39:18               Odpowiedz

   Mężczyzna wychowany przez lesbijki: to gwałt przeciw mojej naturze

   Francuski dziennik "Le Figaro" opublikował wyznania mężczyzny wychowanego przez dwie lesbijki. Ukazują one osobisty i intymny dramat człowieka liczącego dzisiaj 66 lat.

   Jean-Dominique Bunel poświęcił życie akcji humanitarnej w krajach będących w stanie wojny: Bośni, Iraku, Burundii, Rwandzie. Wspomnienia z tamtych lat spisał w książce "Notatnik Wojenny Humanitarysty", wydanej w 2010 r.

   Niedawno Jean-Dominique Bunel, doktor prawa, specjalista od prawa humanitarnego i ludobójstwa, wyraził swój sprzeciw wobec lewackiego projektu przyznania prawa adopcji związkom jednopłciowym. Kto, jak kto, ale on wie o czym mówi, bo sam był wychowany przez dwie kobiety. Mimo, że - jak deklaruje - wciąż je szanuje, to uważa, że stał się straszną ofiarą niesprawiedliwości, która zburzyła całe jego życie.

   Tragedia Dominiqua zaczęła się kiedy ojciec opuścił dom. Postąpił tak, gdyż matka nawiązała romans z jedną z jego koleżanek. Obie kobiety zaczęły wychowywały troje dzieci. -To nie tabu homoseksualności sprawiało mi cierpienie, ale homorodzicielstwo - twierdzi Bunel.

   Jako dziecko Bunel nie rozumiał jeszcze relacji między kobietami, ale z upływem czasu okrywał prawdę, co doprowadziło go do wewnętrznego załamania. Cierpiał też z powodu obojętności dorosłych na ten jego ból. Bunelowi brakowało również ojca: - Rozwód niekoniecznie pozbawia dziecka dwojga rodziców, którzy zazwyczaj na przemian się nim opiekują. Przede wszystkim nie zastąpi się ojca drugą kobietą. Doprowadza to nieubłaganie do zachwiania równowagi uczuciowej i emocjonalnej dziecka. Wszyscy psychiatrzy powinni potwierdzić, że zarówno ojciec jak i matka w sposób komplementarny powinni kształtować osobowość dziecka - wyznał i zaznaczył, że nigdy nie czuł "obecności ojca" a nierzadko bardzo jej potrzebował.

   Będąc dzieckiem i nastolatkiem Bunel starał się "jak najsilniej opierać się na mężczyznach z jego otoczenia, którzy zajmowali w jego codzienności przesadne miejsce, czasami nawet niezdrowe". Mimo, że Jean-Dominique Bunel nie chciał ujawniać konsekwencji wychowania go przez lesbijki, to wyznał, że "całe jego dorosłe życie było naznaczone tym doświadczeniem". Jego zdaniem, "nie było nigdy poważnych badań nad tym problemem, które przeprowadzono by w niepodważalnych naukowo warunkach i które objęłyby odpowiednią ilość osób". Obawia się "że wielu mężczyzn i wiele kobiet wychowanych przez homoseksualistów nie otworzy się łatwo i uczciwie przed dziennikarzami na ten tak delikatny temat, bo bolesne jest opowiadania o cierpieniu, które chciano stłumić".

   - Gdyby dwie kobiety, które mnie wychowały, były zaślubione po przyjęciu proponowanego prawa przez rząd, to zaangażowałbym się w walkę i wniósł sprawę do Trybunału Europejskiego Praw Człowieka o pogwałcenie mojego prawa do posiadania ojca i matki - konkluduje stanowczo Bunel.