Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Pop-kultura czy natura?
  Przeczytaj komentowany artykuł

  Autor: moonshine   Data: 2010-04-08, 15:24:50               Odpowiedz

  Fakt, że wśród homoseksualistów stwierdza się zmiany w mózgu nie dowodzi jeszcze, że homoseksualizm jest zdeterminowany biologicznie. Stres, czy bezsenność także powoduje zmiany w mózgu. Podobnie, zmiany w mózgu zachodzą pod wpływem uczenia się, czy pod wpływem psychoterapii.

  Po drugie, nawet, gdyby homoseksualizm był wrodzony (na co nie ma żadnych dowodów), to i tak nie może to być argumentem za tezą, że jest normalny. Wady serca także bywają wrodzone, a nikt nie używa tego jako argumentu, że jest to normalne. Przyczyny upośledzenia umysłowego dzieci także z reguły są wrodzone, ale nikt rozsądny nie twierdzi, że jest to dowodem na ich "normalność".  • RE: Pop-kultura czy natura?
   Przeczytaj komentowany artykuł

   Autor: avakora   Data: 2010-04-08, 19:03:54               Odpowiedz

   Widzę, że ktoś jeszcze czytał artykuł pana Jóźwiaka. Nazwanie go kontrowersyjnym jest już lekką manipulacją, a przynajmniej nakierowaniem na pewne tory. Trudno dyskutować z kimś, kto studiuje psychologię, ale spróbuję. Jeśli prowadzone są jakieś badania, to pierwsze co trzeba, to zadać pytanie kto je przeprowadza i co chce udowodnić. Przecież najpierw stawia się tezę, której się broni, więc nie ma się obiektywnego spojrzenia. Narzuca się teoria, że autor jest homoseksualistą, a ja homofobem. I na tym często dyskusja się kończy, bo nieakceptowanie gejów i lesbijek jest demode.  • RE: Pop-kultura czy natura?
   Przeczytaj komentowany artykuł

   Autor: alinoe   Data: 2013-08-12, 21:30:12               Odpowiedz

   Szkoda,że artykuły dot. homoseksualizmu omawiają głównie temat gejów, a tak mało jest prac poświęconych homoseksualizmowi kobiecemu lub takich, które w jednakowym stopniu badałyby homoseksualizm zarówno kobiecy jak i męski